Start | Filmy okolicznościoweNasze filmy z uroczystości zaślubin i wesela mają formę reportażu, który najczęściej trwa 120 minut. Podczas rejestracji zależy nam, aby zapis wszystkich wydarzeń, jakie będą mieć miejsce podczas Waszej uroczystości był jak najbardziej kompletny i zawierał zarejestroane wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce. Aby to było możliwe staramy się w dniu realizacji zdjęć filmowych zgromadzić odpowiednią ilość materiału filmowego, tak aby w trakcie montażu można było nie tylko oddać klimat i atmosferę Waszego ślubu, ale także odpowiednio uatrakcyjnić film "nietypowymi" ujęciami. Aby zmontować ciekawy reportaż - należy zgromadzić jak najwięcej materiału filmowego do montażu, najczęściej jest to 8-9 godzin. Ujęcia filmowe realizujemy wyłącznie za pomocą nowoczesnych kamer rejestrujących obraz w formacie HD (High Definition).


Realizacja zdjeć filmowych najczęściej zaczyna się od momentu, który wspólnie ustalimy. To narzeczeni decydują, kiedy zaczynamy rejestrację, jednak najczęściej jest to Wasz przyjazd na ceremonię zaślubin do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Aby zgromadzić odpowiednie ujęcia potrzebne do postprodukcji, jesteśmy odpowiednio wcześniej przed przyjazdem narzeczonych. Nagrywamy wtedy: przybycie pierwszych gości, ujęcia świątyni, uchwycenie nietypowych i sympatycznych sytuacji przed Waszym przyjazdem i oczywiście Was, gdy przyjedziecie na swoją uroczystość.
Z kamerą towarzyszymy Wam w trakcie całej Ceremonii i Przyjęcia Weselnego. Podczas videofilmowania, staramy się być dyskretni i nie rzucać się zbytnio w oczy - i to dlatego udaje nam się zgromadzić ujęcia, na których wszyscy czują się swobodnie, bez skrępowania i w kadrze wyglądają bardzo naturalnie. Duży nacisk kładziemy nie tylko na realne i rzeczywiste zarejestrowanie uroczystości, ale także troszczymy się o inne ujęcia, które pomogą uatrakcyjnić montowany reportaż. Należy pamiętać, że niektoróch ujęć nie da się powtórzyć ... i dlatego rejestracja musi być dobrze przemyślana i przede wszystkim bezbłędna i pewna. Podczas wideofilmowania ceremonii bardzo ważne jest zgromadzenie odpowiednich ujęć filmowych i jednoczesne zachowanie naturalnego przebiegu uroczystości, tak aby wszyscy łącznie z kapłanem udzielającym sakramentu czuli się swobodnie. To dlatego nasz zespół dysponuje odpowiednimi zaświadczeniami z Kurii Metropolitalnej, które otrzymaliśmy po zakończeniu Przygotowania Liturgicznego w zakresie Fotografowania i Filmowania w czasie Uroczystości Religijnych.
Podczas przyjęcia weselnego nie można się nudzić ! Cały czas praca z kamerą sprawia przyjemność, ponieważ wiesz że kreujesz rzeczywistość, którą za jakiś czas będzie oglądać wielu. To dlatego tak ważne jest uchwycenie wyjątkowych chwil podczas zabawy. Fajnie jest znajdować się wewnątrz uroczystości, gdzie raduje się i weseli wielu młodych ludzi, którzy są kuzynami, bliskimi i przyjaciółmi nowożeńców. Bardzo się staramy zachować pewną rownowagę pomiędzy zwykłą zabawą weselną a ujęciami montowanymi w formie różnych klipów. Praca kamerzysty musi być profesjonalna i zarazem dyskretna, tak aby nagrane ujęcia były naturalne i ciekawe. Jeśli przy odbiorze filmu młodzi mówią ci, że praktycznie nie pamiętają kamerzysty - oznacza to, że dobrze wykonywałeś swoją pracę ;) Realizacja ujęć filmowych kończy się po Oczepinach, najczęściej jest to godz. 1.30 - 2.00, nie oznacza to jednak, że zawsze tak jest. Za realizację i montaż filmu odpowiadamy my i nie zakończymy rejestracji do momentu, kiedy nie zgromadziliśmy wszystkich wymaganych do montażu ujęć filmowych.


Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami
Film z wesela ma być miłą pamiątką przede wszystkim dla Was. Wiemy, że naszym zadaniem jest wykonanie filmu jak najlepiej tak, abyście byli usatysfakcjonowani. Taką pomocą dla nas jest spotkanie w Wami i poznanie Was. Podczas prezentacji mamy do dypozycji pokaźną bibliotekę filmów, które wykonaliśmy. Zdarza się niejednokrotnie, że są to filmy z miejsc, gdzie i Wy planujecie swoją uroczystość. Jest bardzo sympatycznie, kiedy podczas spotkania ustalamy zasady naszej współpracy i poznajemy oczekiwania. Nie zamykamy się, ponieważ nie ma czegoś takiego jak "standard", każdy ma zupełnie inne wymagania dotyczące filmu - a my staramy się im sprostać. I tak właśnie jest w trakcie montażu filmu z zarejestrowanych na uroczystości ujęć. Pamiętamy to co zostało ustalone na prezentacji i realizujemy to montując zgromadzone przez nas ujęcia, przeplatając je naszymi pomysłami a niekiedy też dodatkowymi materiałami, które dostarczają nam narzeczeni.

Reportaż z zaślubin i wesela wydajemy w dwóch formatach: HD na płycie BluRay (rozdzielczość 1920x1080) i Standard PAL (720x576/16:9) na płycie DVD. Zalezy nam, aby wydanie filmu, przypominało Wam tą wyjątkową chwilę i stanowiło niezapomnianą pamiątkę na lata. Projektując menu i podmenu a także wygląd płyt i opakowań, staramy się aby wykonana grafika podobnie jak film przypominała dzień slubu i wesela. Tu też jesteśmy otwarci na Wasze pomysłyi bardzo chętnie w projekcie wykorzystujemy materiały od Was.


Przykładowy projekt menu płyty BluRay/DVD

 
Przykładowy projekt graficzny opakowań i nadruku płyt BluRay/DVD
Zmiany w filmach innych kamerzystów dostarczonych do nas nas, które wymagają przemontowania całości lub kilku fragmentów,
Montaż z materiałów zapisanych w systemie VHS, VHSC i Hi8 łącznie z digitalizacją korekcją i poprawą jakości obrazu i dźwięku,
Montaż dowolnego materiału filmowego a także wykonywanie pokazów zdjęć,
Przegrywanie materiału z VHS na DVD, digitalizacja wraz z cyfrową obróbką obrazu i dźwięku,
Inne usługi związane z montażem.


Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie produkcji filmu okolicznościowego, prosimy o kontakt za pomocą formularza 
Projekt i wykonanie Studio ArtVideo