Start | Montaż materiałów filmowych


Oferujemy Państwu montaż filmów z dostarczonych przez Państwa materiałów: klipy filmowe + zdjęcia z aparatu. Materiały filmowe jakie otrzymujemy do montażu, są najczęściej materiałami amatorskimi, które zostały zarejestrowane przez kamery HDV/HD, GoProHD. Od lat na stałe pracujemy dla wielu Klientów, którzy zarejestrowany podczas wyprawy materiał powierzają w nasze ręce. My natomiast zawsze staramy się ciekawie i fajnie zmontować reportaż, aby oglądał sie lekko, przyjemnie i stanowił świetną pamiątkę przypominającą odwiedzone miejsce.
Każdy film jaki montujemy wzbogacamy indywidualnie wykonaną animowaną grafiką a miejsce skąd pochodzą ujęcia ma swoje odzwierciedlenie na mapie:Kiedy otrzymamy materiał do montażu i wykonujemy jego inwentaryzację, nigdy nie zakładamy że część ujęć filmowych nie będzie wykorzystana w filmie, ponieważ jest mniej atrakcyjna wizualnie lub technicznie. Reportaż jest kompozycją wielu ujęć i bardzo często przy zastosowaniu różnych technik cyfrowych, niwelujemy pewne niedoskonałości obrazu. Materiał do montażu jaki otrzymujemy pochodzi najczęściej z kamer amatorskich, a te mają ograniczone możliwości w zakresie definiowania większości parametrów nagrywanego obrazu - i to dlatego otrzymany materiał należy odpowiednio skorygować zanim zacznie się montaż. Podstawową techniką jaką się posługujemy jest korekcja kolorów i kontrastu:Dzięki odpowiednim technikom takim jak korekcja koloru i niekiedy korekcja drgań kamery - materiał zdjęciowy z kamery amatorskiej przypomina film profesjonalny. Zobacz próbki korekcji materiałów amatorskich

Odpowiednie skorygowanie materiału to nie wszystko. Do montażu potrzebujemy jeszcze plan wyprawy. Taki plan znacznie nam ułatwia montaż. Reportaż jaki montujmy ma opowiedzieć w jakiś sposób dane wydarzenie, mieć także odpowiednie przełożenie na przebieg wyprawy i następujące po sobie epizody. Niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniego udźwiękowienia i zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy dźwiękiem zarejestrowanym przez kamerę. To właśnie są główne elementy, które istotnie wplywają na klimat montowanego filmu z podróży.
Zawsze dążymy do tego, aby każdy nasz projekt był unikalny i niepowtarzalny. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do wydania filmu na nośnikach BluRay i DVD. Nośniki BluRay, które stosujemy są jednymi z najlepszych na rynku a wybieramy te, na ktore producent daje 50 lat gwarancji poprawności odczytu i trwałości. Film w zalezności od otrzymanego materiału zawsze wydajemy w dwóch formatach w High Definition, wydany na płycie BluRay (BD-Video) i standard PAL, który wydajemy na płycie DVD (DVD-Video). Grafikę do płyt i systemu nawigacji wykonujemy najczęściej z materiałów otrzymanych od Klienta. Każdy z projektów jest inny i wykonujemy dwa projekty: jeden dla płyty BluRay, drugi dla płyty DVD. Staramy się aby płyta z filmem była efektowna w wydaniu i zarazem wygodna w obsłudze. Tą wygodę zapewnia odpowiedni system nawigacji i intuicyjna selekcja rozdziałów:Przykład menu głównego i podmenu płyty BluRay (film i zdjęcia)
Wiemy jak cenne dla Państwa są wspomnienia z odwiedzonych miejsc, dlatego wiele uwagi przywiązujemy także do projektu nadruku płyt i okładek. Projekt graficzny wykonujemy je najczęściej z materiałów zdjęciowych, które wraz z materiałem filmowym do montażu otrzymujemy od naszych Klientów:

    
Przykład: projekt okładki i projekt nadruku płyty BluRay i DVD
Wycenę montażu filmu wykonujemy zawsze po zapoznaniu się z materiałem, który mamy montować. Nie da się wycenić pracy nie znając materiału zdjęciowego i zakresu pracy, który trzeba włożyć, aby uzyskać zadawalający efekt. Dlatego też konieczne jest przesłanie do nas materiału, z którym się zapoznajemy i odpowiednio do nakładów wycenimy. Na cenę uslugi ma wpływ ilość surowego materiału, z którego będziemy montować reportaż oraz jego jakość. Materiał, który otrzymujemy do wyceny, przysyłany jest do nas na nośnikach, jakczęściej są to płyty DVD lub karty pamięci.
Nasi stali Klienci mają u nas zawsze promocyjną cenę oraz dodatkowe wsparcie i porady z zakresu techniki wykonywania zdjęć filmowych, co ma niebagatelne znaczenie na jakość materiału - ich ujęcia są po prostu coraz lepsze.

Aby dostarczyć materiał do wyceny lub dowiedzieć się więcej - zapraszamy do KONTAKTU Z NAMI
Zmiany w filmach gotowych (z zewnątrz) dostarczonych do nas na dowolnych nośnikach, które wymagają przemontowania całości lub kilku fragmentów,
Montaż z materiałów zapisanych w systemie VHS, VHSC i Hi8 łącznie z digitalizacją korekcją i poprawą jakości obrazu i dźwięku,
Montaż dowolnego materiału filmowego a także wykonywanie pokazów zdjęć,
Przegrywanie materiału z VHS na DVD, digitalizacja wraz z cyfrową obróbką obrazu i dźwięku,
Inne usługi związane z montażem.


Aby wycenić usługę lub dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt za pomocą FORMULARZA 
Projekt i wykonanie Studio ArtVideo