Start | Filmy okolicznościowe

1. Ponowny montaż filmu z materiałów źródłowych DV, HDV, HD.
Jeśli już posiadasz zmontowany film z uroczystości zaślubin-wesela, ale z jakichś powodów nie jesteś usatysfakcjonowana i posiadasz oryginalny materiał źródłowy, który zostawił kamerzysta, jesteśmy w stanie zmontować zupełnie nowy utwór w formie, która będzie cię zadowalać. Taki materiał, który dostarczysz do nas w dowolnej formie: kasetki miniDV, pliki cyfrowe z kamery na dysku zewnętrznym lub pendrive - zmontujemy ponownie. Bardzo chętnie użyjemy do udźwiękowienia filmu twoich ulubionych utworów muzycznych. Totalny "remake" filmu to doskonały prezent dla bliskiej osoby na rocznicę ślubu i wspólne przeżycie jeszcze raz pięknych chwil
. Po zakończeniu montażu od nowa wykonujemy authoring DVD (BluRay), projektujemy nowe menu, nawigację, nadruk do opakowań i płyt. Grafikę wykonujemy w oparciu o materiały nadesłane przez klientów.


2. Zmiany w filmach gotowych wydanych na dyskach BluRay, DVD i innych nośnikach (jeśli nie ma już materiałów źródlowych)

Jeśli nie posiadasz już oryginalnych materiałów źródłowych, pozostaje reedycja gotowego filmu (najczęściej z nośników DVD lub taśm VHS). Nie jest to najprostsza opcja, jednak jak najbardziej dla nas wykonalna łącznie z zachowaniem pierwotnej jakości materiału. W trakcie tego procesu jesteśmy w stanie usunąć z filmu niechciane przez was elementy takie jak animacje, napisy i inne elementy wewnątrzkadrowe. Wiele z nich nie pasuje do filmu, są przestarzałe, zbyt pompatyczne, ocierają się o kicz i powodują, że reportaż zamiast być miłą i sentymentalną pamiątką zamienia się w dość niepoważny utwór. Mnóstwo osób, ktore zostały uwiecznione na kadrach - dziś są wspomnieniem, a zatem niech to wspomnienie pozostanie miłe, ciepłe a nie śmieszne. Po zakończeniu montażu (reedycji) od nowa wykonujemy authoring DVD (BluRay), projektujemy nowe menu, nawigację, nadruk do opakowań i płyt. Grafikę wykonujemy w oparciu o materiały nadesłane przez klientów.


3. Digitalizacja materiału analogowego z taśm VHS, korekcja obrazu i dźwięku po digitalizacji nowy montaż

Trwałość nośników analogowych szczególnie taśm VHS z biegiem czasu ulega pogorszeniu. Powoduje to proces rozmagnesowywania się taśmy - podłoże ferromagnetyczne utlenia się i rozmagnesowywuje. Jest to proces powolny lecz ciągły. To właśnie stanowi powód, aby zarchiwizować zapisane na nich filmy w jak najlepszej jakości na nośniki trwalsze, na nośniki optyczne DVD. Trwałość nośników optycznych w zależności od warunków przechowywania i użytkowania oblicza się na 7 - 15 lat. Dobrej jakości nośniki BluRay mogą nam służyć w sposób niezawodny nawet do 50 lat i dłużej. Materiały zapisane na taśmach VHS szczególnie te cenne, rodzinne - to wartość, która będzie rosła wraz z upływem czasu. Dziś jej nie doceniamy - docenią ją dopiero następne pokolenia. Samo przekopiowanie na kopiarkach VHS-DVD nie poprawi jakości, po prostu dalej to będzie material analogowy skopiowany na nośnik optyczny. Aby zachować najlepszą jakość materiału z taśmy VHS należy przeprowadzić digitalizację z formatu VHS (266 linii) do cyfrowego formatu dv (576 linii) za pomocą odpowiednich urządzeń. Podczas tego procesu edycji poddaje się obraz i dźwięk, który oszumia się i poprawia jego dynamikę. Nasze studio dysponuje odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem, które jest niezbędne do przeprowadzenia tego procesu.
Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i wycenić usługę, prosimy o kontakt za pomocą formularza 
Projekt i wykonanie Studio ArtVideo